• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %-0,05
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %1,38
“YOZGAT’TA YAŞAYAN KUŞ TÜRLERİ”

“YOZGAT’TA YAŞAYAN KUŞ TÜRLERİ”

Yozgat Bozok Kuş Gözlem Topluluğu tarafından “Yozgat’ta Yaşayan Kuş Türlerinin Gözlemlenmesi, Fotoğraflanması ve Sergilenmesi” konulu serginin açılışı yapıldı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat’ın zengin doğal güzellikleriyle, kültürüyle, gastronomisiyle keşfedilmesi gereken bir il olduğunu belirtti, Yozgat’ın görünür kılınması ve tanıtılması adına bu tür öğrenci projelerini önemsediklerini söyledi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Bozok Kuş Gözlem Topluluğu tarafından “Yozgat’ta Yaşayan Kuş Türlerinin Gözlemlenmesi, Fotoğraflanması ve Sergilenmesi” konulu serginin açılışını gerçekleştirdi.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında düzenlenen ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirilen serginin açılışına Üniversitenin Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen de eşlik etti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ açılışta yaptığı konuşmada; “Çevreci bir anlayışla hazırlanan bu sosyal sorumluluk projesi için öğrencilerimizi kutluyorum. Yozgat, zengin doğal güzellikleriyle, kültürüyle, gastronomisiyle keşfedilmesi gereken bir il. Yozgat’ın görünür kılınması ve tanıtılması adına bu tür öğrenci projeleri önemsiyoruz emeği geçenlere tekrar tebrik ediyorum” dedi.

Açılışın ardından Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, öğrenciler tarafından Yozgat’ta mevcutta bulunan kuş türlerine dair fotoğrafların yer aldığı sergiyi dolaşarak Yozgat Bozok Kuş ve Gözlem Topluluğu üyelerinden bilgi aldı.

Bu arada kayıtlara göre, Yozgat İli’nde 67 kuş türü kaydının bulunduğu, Arazi çalışmaları sonucunda ise, Yozgat İli’nin farklı bölgelerinde toplam 213 kuş türü tespit edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM