• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“YOZGAT’TA YENİ UYGULAMA: ROTA YOZGAT”

“YOZGAT’TA YENİ UYGULAMA: ROTA YOZGAT”

Yozgat Valisi Ziya Polat, ORAN Kalkınma Ajansı ile birlikte yürütülen “Rota Yozgat” uygulamasının tanıtımını yaptı. Android kullanıcılarının indirebileceği uygulamanın İOS sürümü de yakında kullanıma açılacak.

“Rota Yozgat” uygulaması, Yozgat ile ilgili tüm bilgileri içeriyor. Yozgat’ın son çekilen fotoğrafları ve videoları, gezilecek yerler, güzergahlar, ulaşım bilgileri ve daha birçok bilgi bu uygulamada yer alıyor. Vali Polat, “Yozgat artık cebimizde. ‘Türkiye’nin Tam Ortası’ etiketi kullanacağız. ‘Tarihin Tam Ortası, Turizmin Tam Ortası, Lezzetin Tam Ortası’ etiketini göreceğiz bundan sonra” dedi.

Uygulamanın Yozgat’ın turizm potansiyelini artıracağı ve ziyaretçilerin şehri daha kolay keşfetmelerine yardımcı olacağı düşünülüyor.

Vali Polat ayrıca, “Rota Yozgat” uygulamasının daha da geliştirileceğini belirtti ve Yozgat’ın bu uygulaması olan nadir şehirlerden biri olduğunu söyledi. Uygulamanın yemek fuarında tanıtılması planlanmıştı ancak deprem nedeniyle ertelenmişti.

Yozgat, Türkiye’nin orta kesiminde yer alıyor ve tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini cezbediyor. “Rota Yozgat” uygulamasıyla birlikte, şehri keşfetmek isteyenlerin ihtiyaç duyacakları tüm bilgilere kolayca erişebilecekleri düşünülüyor.

Uygulama, Yozgat’ın turizm potansiyelini artırırken aynı zamanda şehirdeki işletmelerin tanıtımına da katkı sağlayacak. “Rota Yozgat” uygulaması, şehrin “Türkiye’nin Tam Ortası” etiketiyle anılmasına da öncülük edecek.

ORAN Ajansı ile birlikte ortak yürütülen “Rota Yozgat” uygulaması Andorid kullananlar indirebilir hale getirildi. Haftaya ise İOS’ta kullanımına açılacağı kaydedildi. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM