• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
YOZGAT’TA YHT HEYECANI

YOZGAT’TA YHT HEYECANI

Yozgat’ta gerçekleştirilen mega proje olan Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılıyor. Bu proje, Ankara’dan Yozgat’a ulaşımı 1 saate indirecek ve bölgenin ekonomik, sosyal ve turistik hayatına önemli katkılar sağlayacak. Projenin açılışı için tüm Boğazlıyan halkı davet edilirken, Ankara-Sivas güzergahında 250 km/s hızla elektrikli ve sinyalli olarak YHT işletmeciliği yapılacak. Proje ile Ankara-Sivas arasındaki mesafe 405 km’ye düşecek ve seyahat süresi YHT ile 2 saate inecek. YHT projesi ile birlikte bölgenin turizm, ekonomi ve sosyal hayatının canlanması bekleniyor.

Yozgat’ın heyecanla beklediği mega proje bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılıyor. Yozgat’a ve bölgeye önemli katkı sağlayacak olan Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi bir çok ilkleri ile dikkat çekiyor. Ankara’dan çıkan yolcu YHT ile 1 saat gibi kısa bir sürede Yozgat’a erişme imkanına kavuşacak.

YOZGAT’TA TARİHİ GÜN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Yozgat’ın heyecanla beklediği mega projenin açılışı bugün gerçekleştirilecek.

Yüksek hızlı tren ile birlikte bölgenin ekonomik ve sosyal hayatında önemli değişimler meydana gelmesi bekleniliyor.

Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattı ile Kırıkkale, Yozgat ve Sivas’taki 1,4 milyon vatandaşın konforlu ekonomik seyahat imkanına kavuşacak.

DÜĞENCİ; DAVET ETTİ

AK Parti Boğazlıyan İlçe Başkanı Osman Düğenci, Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Yozgat Hızlı Tren Projesi’nin açılışının bugün gerçekleştirileceğini söyledi. Düğenci, tüm Boğazlıyan halkını açılışa davet etti.

Bu önemli hızlı tren projesinin birçok “en”leri, yeni teknolojik uygulamaları, mühendislik çözümlerini ve ilkleri barındırdığını ifade eden Düğenci, “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Yozgat Hızlı Tren Projesi’nin açılışını bugün saat: 13.00’de gerçekleştireceğiz” dedi.

Bu arada Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi ile Ankara-Sivas güzergâhında 250 km/s hızla elektrikli ve sinyalli olarak yüksek hızlı tren işletmeciliği yapılacak. Güzergâh boyunca Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli, Sivas’ta olmak üzere toplam 8 istasyon olacak.

Ankara-Sivas arasındaki mesafe 603 km olup, projenin tamamlanması ile Ankara-Sivas arasındaki mesafe 405 km.ye düşecek, 12 saat olan seyahat süresi YHT ile 2 saat olacak.

Öte yandan YHT ile birlikte bölgelerin turizm, ekonomi ve sosyal hayata canlılık getirmesi beklenilirken, Yozgatlının heyecanla beklediği açılış bugün gerçekleştirilecek.

Yüksek hızlı tren projesi ile birlikte bölgedeki turizm, ekonomi ve sosyal hayata canlılık getirilmesi hedefleniyor. Bu açılış, sadece Yozgat için değil, tüm bölge için büyük önem taşıyor. Yozgatlılar, bu tarihi günü büyük bir heyecanla bekliyorlar ve açılışın bölge için olumlu sonuçlar doğurmasını umut ediyorlar. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM