• DOLAR
  %-0,03
 • EURO
  %0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %0,31
YUNANİSTAN’DAN GELDİ, YOZGAT’TA ŞİFA BULDU

YUNANİSTAN’DAN GELDİ, YOZGAT’TA ŞİFA BULDU

Türkiye’nin ilk Şehir Hastanesi Yozgat Şehir Hastanesi kalite ve hizmeti ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Yunanistan’ın Atina şehrinden gelerek, Yozgat Şehir Hastanesine müracaat eden hasta, Op. Dr. İsmail Kamacı, tarafından Laparoskopik yöntemle başarılı bir şekilde ameliyat edildi.

“SAĞLIKTA SINIR TANIMAYAN HİZMET”

Operasyon sonrası bilgilendirmelerde bulunan Yozgat Şehir Hastanesi Hekimi Op. İsmail Kamacı, açıklamasında; “İnguinal herni (kasık fıtığı) , kasık bölgesinde karın duvarını örten kaslarda yırtılma ve/veya zayıflama sonucu meydana gelen karın içindeki organların karın dışına çıkması durumudur. Erkeklerde kadınlara göre 25 kat daha fazla görülmektedir. Sağ tarafta sola göre 2 kat daha fazla görülür. Yaş ilerledikçe fıtık görülme sıklığı artmaktadır.

Kasık fıtığının nedenleri; ailede fıtık öyküsü, düşük doğum ağırlığı (≤ 1500 gr), kronik öksürük, koah(kronik obstruktif akciğer hastalığı), obezite, gerilme (kabızlık, prostat), gebelik, karın içinde yer kaplayan kitle-sıvı, konjenital konnektif doku bozuklukları, defektif  kollajen sentezi, ağır kaldırma ve fiziksel zorlanmadır.

En sık semptomu kasık bölgesinde şişlik ve ağrıdır. Tanısı muayene ve görüntüleme yöntemleriyle konulmaktadır. Kasık fıtıklarının tek tedavisi ameliyattır. Fıtık içerisine giren yapıların sıkışıp kanlanması bozulması halinde acil ameliyat gerekir.

Kasık fıtıklarının cerrahi tedavisi  3 şekilde olmaktadır. Klasik yöntem(açık), laparoskopik (kapalı) ve robotik yöntem kasık fıtıklarının cerrahi tedavi yöntemleridir. Kapalı teknikte, 3 adet yaklaşık 1 cm lik kesiler yapılarak port yardımıyla ameliyat yapılmaktadır. Kapalı yöntem tekrarlamış kasık fıtıklarında ve skrotuma inmemiş kasık fıtıklarında ilk tercih edilen ameliyat tekniğidir. Açık ameliyata göre daha az ağrı olması, erken  mobilizasyon sağlanması ve daha az yara problemleri olması kapalı tekniğin önemli avantajlarıdır.

Bizde hastamızda bu tekniği kullanarak daha konforlu bir operasyonunu sağladık ve servisimizde takibe aldık. Geçmiş olsun dileklerimle” ifadelerini kullandı.

Operasyon sonrası hasta; “Buraya arkadaşım Beyin ve Sinir Cerrahi Hekimi Op. Dr. Ökkeş Celil Gökçek’in tavsiyesi üzerine  geldim. Ameliyat olduğuma çok memnunum hastanenin fiziksel şartları, kullanmış olduğu teknoloji dünya standartlarının çok üzerinde. Hekimler, hemşireler burada çalışan herkes işini severek profesyonelce yapıyor. Kendimi özel hastanede ameliyat olmuş gibi hissediyorum. Yurt dışında böyle hastaneleri görmek ve müracaat etmek çok zor. Bu şartları ve hizmeti sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yozgat  Şehir Hastanesi ise ameliyatı gerçekleştiren Hekim Op. Dr. İsmail Kamacı’ya teşekkür etti, hastaya acil şifalar dileğinde bulundu.

Türkiye’nin ilk Şehir Hastanesi olan Yozgat Şehir Hastanesi kalite ve hizmeti ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM