• DOLAR
  8,6525
  %0,29
 • EURO
  10,1524
  %0,35
 • ALTIN
  494,12
  %0,39
 • BIST
  1.391
  %0,37
YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

Nihayet uzun bir aradan sonra okullar tam gün ve yüz yüze eğitime bugün başlıyor.

Okullar da ilk ders zili bugün çalacak ve tüm kademelerde yaklaşık 1,5 senenin ardından tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlanıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek; 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında 5 Bin 500 öğrenciye eğitim vermek için 40 kurum, 425 öğretmen ve 700’e yakın personelle hazır olduklarını açıkladı. Şimşek, bu yıl yapacakları çalışmalar ve eğitim ile ilgili de hedeflerini ortaya koydu.

 

Okullar bugün açılıyor. Öğrenciler ve öğretmenler, pandemi salgını gölgesinde bugün ders başı yapacaklar. Boğazlıyan’da tüm okulların yeni eğitim ve öğretim yılına hazır olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, 6 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılına hazır olduklarını ve öğrencilerin en iyi şekilde eğitim alabilmeleri için bütün eğitim camiası olarak ellerinden gelen gayreti göstereceklerini dile getirdi, 2021-2022 eğitim öğretim yılı hazırlıkları hakkında bilgi verdi.

Milli Eğitim Müdürü Şimşek, “1 müstakil anaokulu, 15 ilkokul, 15 ortaokul, 6 lise, 1 bilim sanat merkezi ve halk eğitim ile öğretmenevimizle birlikte 40 kurumla 5500 öğrenci, 425 öğretmen ve 700’e yakın personelle eğitim ve öğretime hazırız” dedi.

Yeni eğitim ve öğretim yılı için tüm hazırlıkların yapıldığını ifade eden Şimşek, açıklamasında “6 Eylül’de kitaplar öğrencilerimizin masasında olacak. Ücretsiz dağıtımı yapılan ders kitapları, yürütülen çalışmalar neticesinde okullarımıza ulaştırıldı. Okulun ilk gününde, tüm öğrencilerimizin ders kitapları masalarının üzerinde bulacak.

Okullarımızın daha da güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için gerekli önlemler alındı. Eğitimde fiziki iyileştirmeler kadar içerik ve donanımsal eğitim araçlarında da yapılan çalışmalarla neslimizin daha güzel günlere ulaşması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“MASKE, MESAFE, TEMİZLİK UYARISI”

Şimşek; ayrıca hijyene büyük önem verdiklerini de sözlerine ekleyerek, “Pandemi nedeniyle tüm okullarımızda gerekli tedbirlerimizi aldık. Öğrenci ve velilerimizin de maske ve mesafeye dikkat etmeleri gerekiyor. Uzun bir aranın ardından eğitim ve öğretim başlıyor. Bu çerçevede eğitim camiamızı oluşturan milli eğitim personelimize, öğretmenlerimize ve eğitim yöneticilerimiz ile öğrencilerimize başarılar diliyor, yeni eğitim-öğretim yılının ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederken; Hedefimiz Boğazlıyan’ımızda eğitim de çıtayı daha da yükseltmek. Bu doğrultuda çalışmalarımızı da artırarak sürdüreceğiz.” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM