• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
YÜZLERCE  KİŞİYE EKMEK KAPISI OLACAK

YÜZLERCE KİŞİYE EKMEK KAPISI OLACAK

Boğazlıyan’a nefes verecek olan Organize Sanayi Bölgesi için yer seçim işleri tamamlandı. OSB faaliyete geçtiğinde yüzlerce kişiye istihdam sağlayacak.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın en büyük projelerinden birisi olan ve Boğazlıyan’da kuruluş işlemleri tamamlanan Organize Sanayi Bölgesi yüzlerce kişiye yeni gelir kapısı oluşturacak.

Tarımdan sanayiye birçok alanda üretimin gerçekleştirileceği Boğazlıyan’da OSB ekonomiyi taçlandıracak. OSB’nin konumundan kaynaklı avantajlarla ilçenin ihracatının, üretiminin, ticaretinin ve özellikle istihdamın çok ciddi anlamda artacağı vurgulandı.

OSB İÇİN YER SEÇİMİ TAMAM

İlçemize yapılması planlanan ve bir süredir çalışmaları hızlandırılan Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi için en kritik eşik olan yer seçimi onaylandı.

Gökhan Coşar’ın Belediye Başkanı seçilmesinin ardından sürekli dile getirdiği ve kurulması planlanan OSB için Boğazlıyan da bugünlerde heyecan doruğa çıktı. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışmalarda büyük mesafeler alınırken, önemli bir adım daha atıldı.

Boğazlıyan’a Organize Sanayi Bölgesi kurulması noktasındaki çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Gökhan Coşar’ın Belediye Başkanı seçilmesi sonrasında Boğazlıyan’ın birinci gündemini oluşturan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı sayın Fuat Oktay’ın da büyük destek verdiği Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması noktasında bir mesafe daha alındı.

Boğazlıyan OSB’nin kuruluş çalışmalarında yeni bir aşamaya gelindi. Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, OSB için çalışmaların resmen başlatıldığını bildirdi.

OSB’nin kurulabilmesi için en kritik eşik olarak yer seçiminin onaylanmasının önemini vurgulayan Başkan Coşar, “İlçemizde yeni bir dönem başlıyor. Boğazlıyan OSB alanı yeri olarak incelenmiş  ve oy birliği ile uygun görülmüştür. Bundan sonra işimiz daha kolay ve hızlı gelişecektir. Boğazlıyan’ımıza hayırlı olsun”  dedi.

Bir süre önce tüm ilgili kurum ve kuruluş temsilcileriyle sahada inceleme yapıldığını hatırlatan Başkan Coşar, “İnceleme sonucu üst kurullara bir rapor olarak sunulmuştu. Gelen resmi yazı ile yer seçiminin kabul edildiği ve yetkili tüm kurum ve kuruluşlarca onaylandı” diye konuştu.

Yer seçimin onaylanmasının Boğazlıyan açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Coşar, “İlçemiz için çalışmaya durmaksızın devam ediyoruz. Organize Sanayi Bölgesi projemizin, yer seçimi işlemi tamamlanmıştır. Hayırlı olsun Boğazlıyan. OSB’ler bulundukları bölgelerin can damarı. Hayata geçtiğinde ilçe ekonomisinin kalbinin atacağı Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi ayrıca Boğazlıyan’a istihdam da sağlayacak. İlçemiz bu OSB ile adeta uçuşa geçecek. Boğazlıyan çok değil yakın zamanda Türkiye’nin dikkat çeken ilçesi olacak. Gelinen aşamada katkısı ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM