• DOLAR
  %0,15
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,18
 • BIST
  %2,74
YÜZYILIN PROJESİNDE TEMELLER ATILDI

YÜZYILIN PROJESİNDE TEMELLER ATILDI

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında aralarında Yozgat’ında olduğu 17 ilde toplam 5 bin 615, Yozgat il genelinde ise yapılması planlanan bin 812 konuttan 141 adet sosyal konutun temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’dan canlı bağlantıyla katıldığı törenle atıldı.

İlk Evim, İlk İşyerim Projesinde 17 İlde 5.615 Konutun Temelleri Atıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) eliyle hayata geçirilen “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi kapsamında Ankara’nın Sincan ilçesinde düzenlenen törenle 17 ilde 5 bin 615 sosyal konutun ilk temelleri eş zamanlı olarak atıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya, Zonguldak, Aydın, Kırşehir, Erzurum, Bolu, Kahramanmaraş, Diyarbakır’a canlı bağlantılar gerçekleştirerek bölgelerde bulunan katılımcılarla butonlara bastırarak ilk harçları döktürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı bağlantıların ardından beraberindeki heyetle Ankara’nın Sincan Lale Meydanında Afyonkarahisar, Ankara, Uşak, Tunceli, Muğla, Amasya, Elazığ, Yozgat ve Manisa’da ki ilk temeller için birlikte butona bastı.

Yozgat’ta ise Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında il genelinde yapılması planlanan bin 812 konuttan 141 adet sosyal konutun temeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’dan canlı bağlantıyla katıldığı törenle atıldı.

Yozgat Valisi Ziya Polat, Milletvekili Yusuf Başer ve protokol üyelerinin katılımı ile Sorgun Doğankent beldesinde TOKİ tarafından yaptırılacak 141 konutun temelleri atıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM