• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ZEHİR TACİRLERİNİN HER AN ENSELERİNDEYİZ

ZEHİR TACİRLERİNİN HER AN ENSELERİNDEYİZ

“İÇİŞLERİ BAKANI ALİ YERLİKAYA”

ZEHİR TACİRLERİNİN HER AN ENSELERİNDEYİZ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, aralarında Yozgat’ın da bulunduğu illerde düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında 58 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

İstihbarat ve Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlıkları ile İl Emniyet Müdürlükleri Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince İstanbul, Aydın, Mardin, Ankara, Düzce, Iğdır, Niğde, Malatya Ve Yozgat’ta düzenledikleri operasyonlarda 58 şüpheli şahıs yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada aralarında Yozgat’ın da bulunduğu illerde düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında 58 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, şu bilgileri paylaştı.

“Operasyon kapsamında İstanbul’da gerçekleşen operasyonlarda 52 kg uyuşturucu madde, 48 kg metamfetamin, 504.000 sentetik ecza ile 12.240 uyarıcı hap ele geçirildi, 7 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Aydın’da uyuşturucu satıcılarına ve kullanıcılarına yönelik yapılan operasyonlarda 38 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlarda 10 kilo esrar ile muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Mardin Kızıltepe’de durdurulan araç içerisinde yapılan aramada 18 çuval içinde 463 kilo skunk maddesi ele geçirildi, 1 şahıs gözaltına alındı.

Ankara’da yapılan operasyonda 90 kg kubar esrar ele geçirildi, 2 şahıs gözaltına alındı.

Düzce’de, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünce müşterek yapılan operasyonda 47 kg skunk maddesi ele geçirildi, 3 şahıs gözaltına alındı.

Iğdır’da şüpheli bir araç ile araç sahiplerinin ikametlerinde yapılan aramalarda 2.5 kg esrar ele geçirildi; 2 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Niğde’de risk analiz çalışması neticesinde arama yapılan bir TIR’da 58 kg esrar ele geçirilirken, 1 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Malatya’da Mardin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün işbirliği ile Kale ilçesinde bulunan uygulama noktasında 2 araçta yapılan aramada 46 kg esrar ile silah ele geçirildi; 3 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Yozgat Aydıncık’ta tespit edilen bir adreste yapılan aramada 4.5 kg esrar ile kök kenevir ele geçirildi; 1 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin.”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye’nin huzuru için zehir tacirlerinin her an enselerinde olduklarının altını çizerek, “Geleceğimizi karartmaya çalışan uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyonlarımız azim ve kararlılıkla devam edecek❗️” ifadelerine yer verdi. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM