• DOLAR
  13,5477
  %0,14
 • EURO
  15,3514
  %0,22
 • ALTIN
  790,53
  %0,20
 • BIST
  1.979,83
  %-5,08
ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI

ZORUNLU KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLADI

Boğazlıyan da taşımalı eğitim servis araçları sürücülerinin kış lastiği kullanmaları konusunda bilgilendirme ve eğitim toplantısı düzenlendi.

Kış aylarında trafik kazalarını asgari düzeye indirmek amacıyla İçişleri Bakanlığınca 81 ile gönderilen “Kış Genelgesi” başladı.

Buna göre, zorunlu kış lastiği uygulaması, her yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Aralık tarihinde başladı ve 1 Nisan tarihinde son bulacak. Uygulama, taksi,minibüs, okul servisi,kamyonlar ve tırlar gibi yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçları kapsıyor.

BOĞAZLIYAN DA ÖĞRENCİ SERVİSİ ARAÇ SAHİPLERİ BİLGİLENDİRİLDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri ve ilçe emniyet müdürlüğü trafik ekipleri tarafından, okul servis araçları ve taşımalı eğitim servis araçlarının şoförleri kış lastiği kullanmaları konusunda bilgilendirildi.

Millet Kıraathanesi Konferans Salonunda  bilgilendirme ve eğitim toplantısı  yapıldı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vedat Oymak, 1 Aralık 2019 tarihinden itibaren kış lastiklerinin zorunlu olarak taktırılması gerektiğini ve araçların kışlık bakımının mutlaka yapılması gerektiğini hatırlattı.

Oymak, öğrencilere karşı şoförleri davranışlarında daha dikkatli olmaları, öğrencilerin araçlara biniş ve inişlerinde dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Toplantıda ayrıca; İlçe trafik ve Jandarma trafik şube görevlileri tarafından trafik güvenliği ile ilgili  okul servis şoförlerinin  bilgilendirildiğini ifade eden Oymak, taşımacının yükümlülükleri, trafik kurallarına mutlaka uyulması, özellikle öğrenci biniş-inişlerinde dikkatli olmaları ve süratli araç kullanılmaması ve hız limitine mutlaka uyulması gerektiği konularında bilgiler aktarıldığını kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM